System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Zdrowa żywność


Często nie zdajemy sobie sprawy jak pełna konserwantów i niskiej jakości składowych jest żywność jaką spożywamy. Trzeba wiedzieć, że nasza dieta odpowiada w bardzo dużym stopniu za nasze samopoczucie i zdrowie. To co zaoszczędzimy na zdrowej i wysokiej jakości żywności wydamy na leki, sanatoria, lekarzy i masaże.

Obecnie w Polsce powstaje wiele sklepów oferujących zdrową żywność. Można korzystać z oferty sklepów ze zdrową żywnością (chociaż certyfikowana żywność ekologiczna oferowana w takich sklepach jest bardzo droga) lub szukać produktów zdrowych i dobrych bezpośrednio od producentów z pominięciem pośredników. Szczególnie znaczenie ma to w odniesieniu do warzyw i owoców oraz mięsa, które tańsze i zdrowsze można kupić od wypróbowanego rolnika. Żywność z supermarketu jest produkowana przemysłowo i często chociaż wygląda dobrze jest pełna nawozów i konserwantów.

W zakresie pozostałych produktów dobrze zaznajomić się z ofertą internetową sklepów ze zdrową żywnością. Znajdziemy tam bardzo wiele produktów bardziej przetworzonych takich jak soki i konfitury, które są o wiele wartościowsze niż masowa produkcja dostępna w zwykłych sklepach. Rozglądajmy się jednak także po supermarketach, bo nawet tam można znaleźć dobrej jakości produkty mniejszych producentów.