System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Materace do łóżek


Materace do łóżka to oprócz poduszki jeden z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za zdrowy i przyjemny sen. Dlatego powinniśmy zwrócić bardzo duża uwagę przy kupnie tego ważnego elementu łóżka.

Po pierwsze musimy dobrać odpowiednią twardość materaca. Standardowo twardość materaca dobiera się w zależności od wagi. Poniżej 60 kilogramów materac do spania powinien być miękki, natomiast dla mężczyzny o wadze 80 kilogramów materac powinien być twardy lub średnio twardy – w zależności od upodobań. Druga kwestią jest materiał, z którego wykonany jest materac do łóżka. Producenci dostarczają wielu modeli materacy wykonanych z najróżniejszych materiałów. Najczęściej materac jest wykonany z pianki poliuretanowej, ale także pianki lateksowej i innych materiałów. Możliwe są wkładki z tworzyw naturalnych takich jak mata kokosowa, owcza wełna lub inne. My chcieliśmy jednak zwrócić uwagę na najbardziej zaawansowany materiał do produkcji materaców tj. na piankę termoelastyczną. Jest to specjalny materiał, który nie reaguje jedynie na ciężar przy odkształcaniu, ale również na temperaturę. Ma to celu zapewnić optymalny komfort podczas snu na tym materacu.

W Internecie istnieje wiele sklepów wyspecjalizowanych w sprzedaży materacy. Polecamy przeanalizowanie ich oferty przed wybraniem się na zakupy.