System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Poduszka ortopedyczna – inwestycja w zdrowie


Poduszki ortopedyczne są specjalnie zaprojektowanym produktem, który dba o prawidłowe ułożenia kręgosłupa podczas snu. Poduszka ortopedyczna może pomóc w zasypianiu i zlikwidować lub ograniczyć bóle mięśniowe związane z nieprawidłowym ułożeniem ciała podczas snu.

Minusem stosowanie poduszek ortopedycznych jest fakt, że w początkowym okresie ich używanie może być niewygodne. Organizm potrzebuje czasu by przyzwyczaić się do nowej pozycji podczas snu. Należy jednak przeczekać ten okres, a potem zalety korzystania z poduszki ortopedycznej będą odczuwalne poprzez brak dolegliwości związanych z kręgosłupem, zanik chrapania, a także dłuższy i zdrowszy sen. Poduszka ortopedyczna może pomóc w dolegliwościach lub odczuwalnych, ale przede wszystkim działa profilaktycznie.

Ceny poduszek ortopedycznych wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Z mniej niż 200 złotych można już jednak kupić wysokiej jakości poduszkę ortopedyczną, która posłuży nam przynajmniej trzy lata. Producent zaleca wymienianie poduszek co mniej więcej 3 lata, gdyż odkształcenia pianki, z której wykonana jest poduszka zmniejszają korzyści z korzystania z produktu. Poduszek tych nie pierze się. Pierze się tylko poszewkę.