System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Wygodne łózko


Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w całym domu. W łóżku spędzamy bowiem prawie jedną trzecią całego życia. Dobry sen ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie i co za tym idzie sukces.

Nie należy więc oszczędzać na kupnie dobrego łóżka. Powinno ono być relatywnie duże i szerokie oraz wyposażone w dobry materac. Unikajmy materacy do łózek, które są zbyt miękkie i powodują złe ułożenie ciało podczas snu. Wybierajmy raczej materace twarde lub średnio twarde. Szybko się przyzwyczaimy do spania na takich materacach, a korzyści zdrowotne staną się wkrótce bardzo widoczne. Zwróćmy również uwagę czy łóżko posiada łatwo dostępne komory do schowania pościeli. Jest to szczególnie istotne jeśli nie posiadamy dużej siły fizycznej. Często uniesienie takiej komory jest niemożliwe dla słabej kobiety lub wymaga usunięcia najpierw materaca.

Przy kupnie łóżka konieczne jest obejrzenie go na żywo i wypróbowanie materaca. Internet wykorzystajmy jednak do zbadania cen i ewentualnego kupna wypróbowanego już łózka w sklepie internetowym. Dobre łóżko to wydatek kilku tysięcy złotych więc warto bardzo uważnie przeanalizować propozycje wielu producentów. Szukajmy okazji. Szczególnie jest to istotne w zakresie materaców. Materace powinno się wymieniać, co kilka lat więc warto zrobić to w czasie wyprzedaży.