System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Kije Nordic Walking


Kije nordic walking to od pewnego czasu nieodłączny element krajobrazu ścieżek w parkach, chodników i oczywiście szlaków w górach. Nordic Walking to intensywny marsz podczas, którego angażuje się górna połowę ciała przy pomocy kijków Nordic Walking. Przy uprawianiu Nordic Walking ważne jest również oddychanie.

Specjaliści przypominają, że kije Nordic Walking są odmienne od kijków trekkingowych i powinniśmy mieć różne kijki w zależności od terenu. Ważne jest również dobranie odpowiedniej długości kijków Nordic Walking. Złe dobranie długości może czynić nasze marsze nieefektywnymi a nawet kontuzjogennymi.

Nordic Walking ma wiele zalet, które ma każda aktywność fizyczna. Poprawia samopoczucie, kondycję i odporność. Są jednak bardziej unikatowe zalety marszu z kijkami Nardic Walking. Po pierwsze przy marszu z odpowiednia techniką angażujemy nawet 90% mięśni. Po drugie odciążamy nogi poprzez efektywną pracę kijkami nordic Walking. Po trzecie do uprawiania marszów potrzebujemy jedynie dobrych kijków. Ceny kijków nordic Walking nie są wygórowane. Nie warto jednak sięgać po te najtańsze. Jak we wszystkim liczy się porównanie ceny i jakości.