System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Zestawy hantli


Hantle do ćwiczeń to jedne z najbardziej użytecznych sprzętów do rzeźbienia mięśni ramion, mięśni piersiowych oraz mięśni pleców. Są szczególnie polecane dla mężczyzn. Praca z wolnym ciężarem jest najlepsza dla budowania pięknej muskulatury bez ryzyka kontuzji (oprócz głównych partii mięśniowych rozwijane są również drobniejsze mięśnie stabilizujące, których wzmocnienie często uniemożliwia trening na maszynach).

Zestawy hantli można konstruować na dwa sposoby. Po pierwsze można zakupić jednolite hantle o różnych ciężarach od np. 5 do 15 kilogramów. Druga opcją jest zakupienie gryfów i zmiana obciążań na gryfach w trakcie treningu. Oczywiście wygodniejszym rozwiązaniem jest posiadanie zestawu hantli. Taki zestaw pozwala na wykonywanie szybkich serii ćwiczeń ze zmiennym obciążeniem. Zmiana obciążeń kilka albo kilkanaście razy podczas treningu może być nużąca. Oczywiście podczas zmiany obciążeń można wykonywać inne ćwiczenia, ale wymaga to i umiejętności i dużej siły woli.

Cena hantli waha się od waha się od 100 do kilkuset złotych. Wydaje się jednak ze dla poczatkującego wystarczą trzy rodzaje hantli z najcięższą parą wynoszącą 12 kg. Poszukajcie w internecie!