System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Dobre okna do mieszkania


Jednym z najważniejszych zakupów w naszym mieszkaniu są dobre okna. Szczególnie w mieście gdzie ich zadaniem jest często nie tylko ochrona przed zimnem i wiatrem, ale również przed hałasem.

Decyzja o wyborze jest bardzo ważna, gdyż jest to wydatek długoterminowy, który będzie nam służył przez co najmniej kilka następnych sezonów. Warto więc ostrożnie zważyć korzyści i koszty, gdyż zła decyzja będzie tragiczna w skutkach. Nie warto oszczędzać na dobrych oknach. Po pierwsze dlatego, że jeśli kupimy gorsze okna to i tak wydamy więcej na ogrzewanie. Jeżeli okna będą używane przez kilkanaście lat to na pewno stracimy na kupnie gorszych jakościowo okien do mieszkania.

Jeżeli oprócz szczelności zależy nam na redukcji hałasu czyli izolacyjności akustycznej okna trzeba zainwestować w okna więcej pieniędzy. Trzeba też zrozumieć odpowiednie oznaczenia na produkcie i zredukować hałas do poziomu, który nam odpowiada. Nie wyobrażajmy sobie również, ze okna w naszym mieszkaniu zredukują hałas całkowicie. Pamiętajmy, że nie tylko okna powinny izolować od hałasu, ale także ściany i drzwi. Okna mogą być doskonale, ale inne elementy w mieszkaniu będą powodowały, ż dochodzi do niego hałas z ulicy. Aby wymienić okna należy dobrze zbadać ofertę wszystkich firm. To za duży wydatek żeby podejmować decyzje pochopnie.