System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Kino domowe – czy warto?


Wielu ludzi dokładnie nie wie czym jest kino domowe. Kojarzy im się ono z małą salką kinową w pokoju. Natomiast kino domowe jest to sprzęt, który ma za zadanie sprawić, byśmy przynajmniej pod względem dźwiękowym poczuli się w swoim domu jak w kinie.

W tym celu potrzebne jest odpowiednie rozmieszczenie kolumn z głośnikami tak, aby dźwięk dobiegał słuchacza w odpowiedni sposób. Bez odpowiedniego ułożenia kolumn nie uzyskamy odpowiedniego efektu. Najpopularniejszym zestawem kina domowego jest zestaw 5.1. Jest to zestaw złożony z sześciu kolumn, które należy odpowiednio rozmieścić w pokoju. Dwie pierwsze kolumny tzw. frontowe należy umieścić przed odbiorcą. Kolumnę centralną najlepiej pod telewizorem. Dwie kolumny tzw. „efektowe” z tyłu za plecami odbiorcy. Możemy również zoptymalizować ustawienia dbając o identyczna odległość odbiorcy od wszystkich kolumn. Ma to duże znaczenie szczególnie pod względem słuchania muzyki.

Kino domowe to również niesamowite efekty dla graczy komputerowych. Wszystkie nowoczesne gry mają wielokanałowy dźwięk i gra w takich warunkach przynosi niesamowite wrażenia. Zorientujcie się w zestawach kina domowego jeśli jesteście koneserami doskonałego dźwięku i efektów dźwiękowych.