System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Ubezpieczenie na życie to ochrona dla bliskich


Ubezpieczenie na życie to produkt, który dotyczy śmierci. Produkt ten polega na tym, że odpowiedzialny członek rodziny (szczególnie gdy jest jedynym żywicielem rodziny) w wypadku swojej śmierci zapewnia środki do życia swojej rodziny na pewien czas. Wielkość tych środków zależy oczywiście od składki jaką będzie płacił taki przezorny człowiek aż do swojej śmierci lub poważnego wypadku.

Dlaczego warto zastanowić się nad ubezpieczeniem na życie? Nikt przecież nie chce myśleć o swojej śmierci. Nawet rodziny takich przezornych osób, które chcą wykupić to ubezpieczenie odżegnują się często od tego produktu i nie chcą żeby ich ukochana osoba wykupowała takie ubezpieczenie traktując to jako zły omen.

Ubezpieczenie na życie jest wyrazem troski o los rodziny szczególnie w przypadku gdy jedna osoba generuje dochody na jej utrzymanie. Kiedy już zdecydujemy się, że chcemy wykupić ubezpieczenie na życie należy się zastanowić z oferty którego ubezpieczyciela skorzystamy. Na rynku mamy bardzo wiele firm i oferta jest bardzo zróżnicowana. Kiedy już wybierzemy polisę należy przeczytać umowę bardzo uważnie przed jej podpisaniem. Należy wypytać agenta o wszystkie interesujące nas sprawy, ale nie wierzyć mu na słowo tylko poprosić o wskazanie paragrafów, które mówią o interesującej nas sprawie. Wszystko musimy zrozumieć sami, żebyśmy potem nie czuli się oszukani. Przejrzyjmy oferty wielu firm, by wybrać tę najlepszą.