System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Gdzie zaciągnąć najlepszy kredyt samochodowy?


Kredyt samochodowy to specyficzny produkt bankowy. Specyficzny z powodu zabezpieczenia jakim jest samochód. Jest to zabezpieczenie płynne, czyli bank w razie kłopotów klienta ze spłatą wierzytelności może je szybko sprzedać.

Dlatego kredyt ten powinien być relatywnie tani. Pamiętajmy o tym wybierając ofertę banku i nie dajmy sie namówić na produkt pełen ukrytych opłat. Pamietajmy że najniższe oprocentowanie nominalne nie daje pewności, że kredyt jest najtańszy. Wybierając kredyt samochodowy nie musimy się ograniczać do banku, w którym mamy konto. Warto rozejrzeć się po rynku i najbardziej przyjrzeć się ofercie banków, które są wyspecjalizowane w udzielaniu kredytów samochodowych. Są to często banki, które wspierają zakup konkretnej marki samochodu, ale czasem mogą sfinansować inny zakup.

Porównując oferty banków powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie koszty kredytu. Każdy bank zobowiązany jest podawać rzeczywista stopę procentowa i to na jej podstawie powinniśmy porównywać oferty banków. Nie róbmy tego na podstawie rat kredytu, bo wysokość rat nie mówi nam o tym czy kredyt jest tani czy drogi. Zapoznawajmy się świadomie z ofertami banków dotyczących kredytów samochodowych.