System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej


Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej jest szczególnie cenna dla osób chcących aktywnie zrzucić kilogramy, a także dla sportowców. Taka waga pokazuje jaki jest udział tłuszczu w ciele. Mając informację o normie tłuszczu dla mężczyzny lub kobiety w danym wieku możemy określić swoją pozycję na podstawie norm w populacji. Jak działa waga z pomiarem tkanki tłuszczowej? Zasada działania jest bardzo prosta i opiera się na wysłaniu i odbiorze impulsu elektrycznego, który przechodzi przez ciało. Nie trzeba się niczego obawiać bo jest to bezbolesne. Jest to metoda bioelektrycznej analizy impedancji.

Posiadanie takiej wagi z pewnością usprawni odchudzanie osobom, które za podstawę odchudzania przyjęły wzrost aktywności fizycznej. Wraz ze wzrostem aktywności (szczególnie ćwiczeń siłowych) zwiększa się masa mięśniowa. Osoba odchudzająca się może być zawiedziona, że mimo stosowania diety i ćwiczeń fizycznych jej masa nie maleje. Może się tak dziać ponieważ zmienia się skład jej ciała. Znika lżejszy tłuszcz, a na jego miejsce pojawiają się cięższe, ale także wspaniale wyglądające mięśnie.

Waga z pomiarem tłuszczu to wydatek około 100 złotych. Oczywiście, że można znaleźć droższe i dokładniejsze modele, ale jeżeli kogoś obchodzi większa dokładność lepiej jak na jakiś czas dać się zbadać profesjonalistom.