System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Czajnik z termometrem


Przy zakupie czajnika możemy natrafić na sprzęt, który jest dodatkowo wyposażony w opcję zagotowania wody do odpowiedniej temperatury. Jest to bardzo dobra opcja, która pozwala jednocześnie na zaoszczędzenie energii oraz ułatwia bardzo niektóre czynności codzienne.

Jak czajnik z termometrem może pomóc nam w oszczędności energii? Posłużymy się przykładem. Wiele zaparzanych mieszanek jak zielona herbata i zioła uwalniają pełnie swojego aromatu w temperaturze poniżej 100 stopni, np. 85 stopnie celcjusza. Większość osób, gdy nie posiada opcji ustawienia temperatury gotuje wrzątek i zaparzając herbatę nie dość, ze traci cenne właściwości tej wspaniałej rośliny, ale także traci pieniądze przez zużycie energii elektrycznej.

Kolejną zaletą czajnika z termometrem jest fakt, że często gdy chcemy zrobić herbatę włączamy czajnik by woda zagotowała i czasami zdarza się, że o tym zapominamy. Po kilku minutach wracamy do czajnika i włączamy go jeszcze raz. Czajnik z termometrem rozwiązuje ten problem. Wracając do kuchni możemy odczytać temperaturę i zalać herbatę bez potrzeby kolejnego włączania czajnika. Dodatkowo ceny takich czajników nie są wysokie w porównaniu z czajnikiem bez takiej opcji. Można je kupić poniżej 100 PLN. Należy tylko dobrze przejrzeć oferty sklepów.