System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Sok z aloesu


Sok z aloesu to doskonały środek pozwalający na poprawienie stanu zdrowia. Jest bardzo dobry na osłabienie organizmu, gdy męczy nas złe samopoczucie. W tym artykule napiszemy również o innych właściwościach tej rośliny.

Aloes ma bardzo dobre działanie na uszkodzoną skórę. Bardzo dobrze sprawdza się na oparzenia, pęcherze i otarcia. By przyśpieszyć proces gojenia należy przyłożyć do rany przecięty liść aloesu lub pokropić ranę sokiem ze świeżego aloesu. Aloes poprawia stany zapalne i działa przeciwbólowo. Sok z aloesu poprawia odporność organizmu i stymuluje układ immunologiczny do zwalczania infekcji organizmu. Trzeba jednak stosować sok ostrożnie i nie przesadzać z konsumpcja. Należy stosować się do zaleceń producenta.

W internecie znajduje się wiele sklepów oferujących różnej jakości sok z aloesu. Pół litra soku kupimy w cenie od 20 do 50 złotych w zależności od jakości produktu. Nie musimy jednak ich kupować. Można również w prosty sposób wykonać sok z aloesu lub nalewkę z aloesu samodzielnie. Sieć jest pełna konkretnych przepisów na sok z aloesu lub nalewkę przygotowana z tej dobroczynnej rośliny. Polecamy ich lekturę.