System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Nauka angielskiego za pomocą audiobooków


Audiobooki to wspaniały sposób na naukę angielskiego. Pomagają one oczywiście głównie w rozumieniu tekstu ze słuchu, ale także spełniają inne funkcje takie jak powtarzanie słownictwa angielskiego, nauka rozróżniania słów i dobrego rozumienia ich znaczenia z kontekstu.

Trzeba jednak dobrać audiobook to zaawansowania w posługiwaniu się językiem angielskim. Korzystanie z audiobooków jest bardzo utrudnione w początkowym stadium posługiwania się językiem angielskim. Zenby zrozumieć audiobooka trzeba bowiem mieć pewne podstawy gramatyczne i znać podstawowe słownictwo angielskie. Osoby ze znajomością 500 najważniejszych słów ultratext oraz słów podstawowych, a także kolejnych 500 dowolnych słów mogą jednak już zaczynać słuchanie audiobooków od bajek dla dzieci lub książek przeznaczonych dla dzieci (typu Kubuś Puchatek itp.).

Drugim wyjściem jest odsłuchanie lub przeczytanie książki po polsku, a potem przesłuchaniu audiobooka po angielsku. Pozwala to lepiej zrozumieć treść książki i uniknąć zniechęcenia. Osoby ze znajomością 3000 i więcej słów mogą sięgać po dowolne książki. Wtedy słuchanie książek po angielsku stanie się prawdziwa przyjemnością.