System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Skuteczna nauka angielskiego


Jak skutecznie uczyć się angielskiego? – to jest pytanie, które zadaje sobie wiele osób. W tym krótki artykule postaramy się opisać cztery najważniejsze naszym zdanie składniki skutecznej nauki języka angielskiego.

Po pierwsze musimy mieć pewność, że materiał, którego się uczymy jest prawidłowy. Dlatego uczmy się z renomowanych książek poświęconych oddzielnie gramatyce, a także słówkom angielskim. Ucząc się z dobrych źródeł wzrasta nasza pewność posługiwania się językiem.

Po drugie bardzo dużą uwagę należy poświęcić słownictwu angielskiemu. Bezbłędna gramatyka jest bezwartościowa bez słownictwa. Dlatego uczmy się jak najwięcej przydatnych słówek, a nie traćmy czasu na skomplikowaną gramatykę.

Po trzecie nauczmy się doskonale podstawowej gramatyki, a nie męczmy się skomplikowanymi konstrukcjami warunkowymi i czasowymi. W praktyce nikt nie używa takich konstrukcji. Nie musimy się nimi biegle posługiwać. Najważniejsze jest by w sposób doskonały znać podstawowe czasy gramatyczne. Po czwarte twórzmy naszą własną bazę wiedzy o języku angielskim. Proponujemy utworzenie dwóch zeszytów: jeden do gromadzenia słownictwa, a drugi do notatek o gramatyce języka angielskiego.