System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Nauka słówek za pomocą gry komputerowej


Nauka angielskiego za pomocą gier komputerowych to wspaniały sposób na połączenie nauki z przyjemnością. Gra musi być oczywiście w angielskiej wersji językowej – to pierwszy warunek. Drugim warunkiem jest fakt, by była to gra z dużą ilością tekstu i dialogów. Najlepiej do tego celu nadają się gry cRPG. Polecamy gry w rodzaju Fallout, The Witcher i wiele innych.

Należy jednak pamiętać, by większa uwagę zwrócić na język danej gry i nie prześlizgiwać się po tekstach i dialogach. Dobrze mieć oddzielny notebook z elektronicznym słownikiem, by na bieżąco sprawdzać znaczenie i zapisywać kluczowe słówka angielskie. W takiej nauce angielskiego dobre jest również to, że słówek uczymy się będąc w dobrym humorze. Udowodniono, że przyswajanie języka angielskiego jest wtedy wyraźnie lepsze.

Drugim podejściem jest granie w gry starsze, których głównym celem jest poznanie angielskiego. Takie podejście ma tę zaletę, że takie gry są najczęściej darmowe. Wiele gier tego rodzaju (np. Fallout, Wizardry itp. ) można znaleźć na specjalnych serwisach ze starymi grami komputerowymi. Wtedy jesteśmy bardziej skupieni na angielskim i szybciej się uczymy.