System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Noże kuchenne


Każdy profesjonalny kucharz, a także kucharz amator wie jak ważny w codziennych czynnościach w kuchni pomagają dobrej jakości noże kuchenne. Wbrew powszechnej opinii noże kuchenne różnią się kształtem i materiałem, z którego są wykonane co w dużej mierze wpływa na szybkość pracy w kuchni. Wyróżniamy wiele rodzajów noży kuchennych. Podstawowym nożem kuchennym jest nóż szefa kuchni, tzw. nóż uniwersalny, który ma wiele różnych zastosowań. Poza tym wyróżniamy noże do warzyw, mięs i ryb oraz wiele innych bardziej wyspecjalizowanych typów noży.

Najważniejsze są jednak noże szefa kuchni. Od zakupu takiego noża powinien zacząć każdy uwielbiający gotować amator. Najbardziej polecane są noże japońskie wyróżniające się bardzo dobra ostrością, lekkością i dobrym wyważeniem. Posługiwanie się takim nożem wymaga jednak ostrożności. Są one o wiele ostrzejsze niż noże standardowo używane w statystycznej polskiej kuchni. Jeden nieostrożny ruch i taki profesjonalny nóż kuchenny potrafi pozbawić palca. Po zakupie takiego noża trzeba więc jeszcze bardziej uważać by taki nóż nie trafił w ręce dzieci.

Nóż szefa kuchni jest doskonały na prezent dla osób uwielbiających gotować. Szukajcie ich w internecie i specjalistycznych sklepach.