System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Sejfy


Sejfy to dobry sposób na przechowywanie kosztowności oraz rzeczy, które nie powinny ujrzeć światła dziennego bez drżenia o włamywaczy. Sejfy jednak przydają się również do ochrony różnych materiałów wrażliwych przed własnymi dziećmi lub innymi osobami niepowołanymi. Wbrew pozorom dobre sejfy spełniające swoje podstawowe funkcje można już kupić od kilkuset złotych.

Nie polecamy sejfów kupowanych w supermarketach, szczególnie tych, które są na kody, a nie na zwykły klucz. Sejfy te potrafią bardzo szybko się zepsuć szczególnie w zakresie elektroniki. Posiadają też bardzo często części niewykonane z metalu i są łatwe do uszkodzenia.

Dla użytku indywidulanego lub małej firmy polecamy sejfy bez systemów elektronicznych, ale otwierane na klucz. Koniecznie jednak kupmy taki sejf, który nie pozwala wyjąć klucza z zamka jeżeli sejf nie jest zamknięty. Oszczędzi nam to najgorszej sytuacji kiedy to przez roztargnienie możemy zatrzasnąć klucz w sejfie. Nieco droższe są sejfy na kody wprowadzane gałką. Wykluczają one jednak posiadanie klucza, a wymagają jedynie zapamiętanie kombinacji cyfr co jest bardzo przydatne i poręczne. Według nas najlepiej zorientować się w ofercie sejfów w internecie. W Polsce działa wielu dobrych producentów takich urządzeń.