System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Buty trekkingowe


Buty trekkingowe są koniecznością dla ludzi lubiących piesze wędrówki w górach, a także wędrówki po terenie leśnym po nieutwardzonych drogach. Producenci prześcigają się w rewolucyjnych cechach butów i ich coraz lepszej oddychalności i odporności. Czy warto płacić duże pieniądze za takie buty? W tym artykule odpowiemy na takie pytania.

Dlaczego buty trekkingowe są ważne? Po pierwsze buty takie minimalizują ryzyko poślizgnięcia i w konsekwencji upadku. Na szlaku z dużą ekspozycją może być to sprawa życia lub śmierci. Po drugie buty trekkingowe powinny chronić kostkę i uniemożliwić jej skręcenie. Szczególnie istotne jest to podczas wielogodzinnych trekkingów podczas, których nogi bardzo się męczą i ryzyko skręcenia kostki jest realne. Po trzecie buty trekkingowe powinno chronić palce, szczególnie podczas wędrówek w górach. Bardzo często czubkami palców uderza się o kamienie co w zwykłych butach może być bardzo bolesne.

Naszym zdaniem nie warto jednak kupować butów z membranami takimi jak GoreTex gdyż w butach ich funkcjonalność jest znikoma. But powinien być mocny i trwały. Oddychalność takich butów to fikcja. Nie warto wierzyć w zapewnienia producentów. Noga spoci się zawsze.