System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Steppery


Stepper to urządzenie, które w założeniu ma imitować wchodzenie po schodach. Zaletami stepperów jest niewątpliwie cena. Najtańsze modele można zakupić już od 100 PLN. Z doświadczeń wielu jednak nie opłaca się inwestować w tak tani sprzęt. Lepiej jest kupić stepper powyżej 200 złotych i korzystać z dodatkowych opcji (licznik stepów, spalanie kalorii, opcja ćwiczenia ramion itp…)..

Następna zaletą steppera jest również mała ilość miejsca jaka zajmuje w mieszkaniu. Dla ludzi, którzy posiadają małe mieszkania steppery sa o wiele lepszym wyborem niż na przykład rower treningowy lub orbitrek. Z drugiej jednak strony trening na stepperze potrafi być bardziej monotonny niż na rowerze i orbitreku. Wielu narzeka, ze nie można zmieniać tempa i ćwiczyć interwałów. Dla bardziej zaawansowanych potrzebne jest naprawdę wysokie tempo by się zmęczyć.

Podsumowując steppery zajmują mało miejsca (no chyba że kupimy wersje z rączkami) są tańsze od innych urządzeń tego typu, ale pozwalają na bardzo monotonny i jednostajny trening. Wydaje się ze steppery to rozwiązanie tylko dla miłośników takiego rodzaju wysiłku.