System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Sprzęt do biegania


Jakiego sprzęty potrzebujemy żeby zacząć biegać? Tak naprawdę potrzebujemy odpowiednich butów. Reszta tego drogiego sprzętu do biegania nie jest nam do końca potrzebna. W tym artykule omówimy sprzęt, który nam proponują producenci i ocenimy jego przydatność.

Po pierwsze odzież. Jeżeli biegamy latem lub w innych porach roku przy temperaturze powyżej 12 stopni celcjusza przy braku deszczu to zyski ze specjalnej oddychającej i szybkoschnącej odzieży do biegania nie są nadzwyczajne. Potrzebujemy jej jedynie gdy zamierzamy biegać bez względu na warunki pogodowe również w ziemie. Wtedy odzież oddychająca i termoaktywna pozwali nam znacznie zredukować ryzyko przeziębienia.

Po drugie elektroniczny sprzęt do biegania. Głównym elektronicznym sprzętem do biegania jest pulsometr. Jest to urządzenie monitorujące prace serca i pozwalająca na bazie pulsu dostosowywać trening. Ponadto pulsometry mają często wbudowane systemu GPS pozwalające określić przebiegnięty dystans. Wydaje się jednak że poza zaawansowanymi amatorami pragnącymi szybkiej progresji wyników pulsometr to w większości sprzęt niepotrzebny.Trzeba jednak wziąć pod uwagę również efekt psychologiczny. Jak kupimy drogi sprzęt do biegania to czujemy się w obowiązku go używać. Zyskujemy motywację do treningu.