System nauki angielskich słówek
Do powtórki:
-
Do dodania:
-
Ilość słów:
-
Zestawy słów angielskich
60 zestawów
2530 słówek
500 najważniejszych
słów angielskich
Artykuły o angielskim
i nie tylko...

Wyciskarka do soków - wydobywa najlepsze


Wyciskarka do soków to urządzenie, które w odróżnieniu od sokowirówki wydobywając sok z owoców i warzyw nie powoduje powstania wysokiej temperatury i nie spienia produktu. Konsekwencją jest lepszy pod względem zawartości witamin, wartości odżywczych i minerałów sok. Dodatkową korzyścią wyciskarki do soków jest również fakt, że dzięki niej można uzyskać sok z warzyw, z których nie da się pozyskać soku za pomocą sokowirówki. Należą do nich szczególnie soki z liści (np. natka pietruszki, szpinak, kapusta itp.). Ma to znaczenia dla ludzi ze specyficznymi dietami zdrowotnymi.

Wyciskarki do soków można zakupić w dwóch wersjach. Pierwsza wersja wyciskarki do soków nie posiada silnika i jest przez to tańsza. Jest z reguły łatwiejsza w czyszczeniu i raczej bezawaryjna. Wyciskarka ręczna wygląda mniej więcej jak stare maszynki do mielenia mięsa. Posiada z reguły jeden ślimak.

Wyciskarki elektryczne są o wiele droższe od manualnych odpowiedników. Jeżeli porównamy konstrukcję urządzenie elektrycznego i ręcznego tego samego producenta często dojdziemy do wniosku, że różnią się tylko rodzajem napędu. Elementy odpowiadające za produkcję soku pozostają identyczne. Którą wyciskarkę do soków kupić? Decyzja należy do konsumenta.